Policjanci ewakuowali mieszkańców bloku, w którym płonęło mieszkanie

Sierpeccy policjanci ewakuowali mieszańców z płonącego budynku wielorodzinnego i pomogli gasić pożar. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych ogień nie rozprzestrzenił się na inne mieszkania.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierpeckiej jednostki Policji dostali wczoraj zgłoszenie pożaru mieszkania w domu wielorodzinnym. Już po kilku minutach byli na miejscu. Od osób znajdujących się w pobliżu bloku uzyskali informację, że płonie mieszkanie na 4 piętrze, w którym mieszka starsza kobieta.

Policjanci bez chwili wahania pobiegli do mieszkania. Z uwagi na duże zadymienie na klatce schodowej, jeden z policjantów rozpoczął ewakuację mieszkańców, natomiast drugi pobiegł do mieszkania skąd wydobywał się dym. Pomimo nawoływań, nikt się nie odzywał. Policjant wyważył drzwi do mieszkania, z którego buchnęły płomienie i wejście do środka było niemożliwe. Policjant wiedział, że czas odgrywa tutaj kluczową rolę. Pobiegł po gaśnice, które policjanci mieli w samochodzie. W międzyczasie na miejsce przyjechali strażacy, którzy podjęli działania, a policjanci zajęli zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ewakuowali 7 osób, w tym dziecko. W mieszkaniu, w którym zaczął się pożar, nikogo nie było. Nikt też nie odniósł żadnych obrażeń.

Autor: mł. asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.