Policjanci i ratownicy pomogli kajakarzom w czasie burzy

Pozostawanie na lub w wodzie w czasie burzy z piorunami jest wyjątkowo niebezpieczne. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów i ratowników wodnych, troje kajakarzy, tuż przed tym mogącym stwarzać zagrożenie zjawiskiem meteorologicznym, bezpiecznie trafiło na brzeg.

Policjanci z komendy w Przysusze w weekend pełnili służbę nad zalewem w Domaniowie. W niedzielę po południu zerwał się silny wiatr, niebo zachmurzyło się, a woda zrobiła się niespokojna. Policjanci zauważyli, że na środku zbiornika znajdują dwa kajaki z ludźmi. Kiedy tylko pojawiły się pierwsze grzmoty, natychmiast, wspólnie z ratownikami ze Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ruszyli na pomoc kajakarzom. Okazało się, że w dwóch kajakach były 3 osoby, które razem z ich sprzętem pływającym przetransportowano na brzeg.

Pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku w i na wodzie. Cały czas należy obserwować zmienną pogodę. Jeśli przebywamy na sprzęcie pływającym, albo kąpiemy się i zauważymy, że gromadzą się chmury, zaczyna silnie wiać należy jak najszybciej dotrzeć do brzegu.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.