Śmiertelna ofiara pożaru

Ciechanowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło wczoraj (10.12) w Nasierowie Dolnym. W pożarze jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego zginął 65-letni mężczyzna.

W minioną niedzielę (10.12) kilka minut po godz. 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że z mieszkania budynku wielorodzinnego w Nasierowie Dolnym wydobywa się dym. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. W mieszkaniu znajdował się 65-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Niestety, mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Prawdopodobną przyczyną śmierci 65-latka było zatrucie tlenkiem węgla. Ciechanowscy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. Zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa, którego opinia wyjaśni przyczynę pożaru.

Policjanci przypominają, że czad (tlenek węgla) to silnie toksyczny gaz, który jest bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku. Człowiek nie jest w stanie go wyczuć ani zobaczyć. Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu, mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i emitowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Takie urządzenie podnosi poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.