Policjanci Oddziałów Prewencji Policji uratowali życie kibica Legii Warszawa

O niesamowitym szczęściu może mówić kibic Legii, który został uratowany przez policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Mężczyzna przyjechał na mecz do Warszawy i miał zamiar dostać się na stadion. Idąc, wpadł do Kanału im. Kusocińskiego znajdującego się w bliskiej odległości od stadionu i nie był w stanie się z niego wydostać.

Zabezpieczający mecz policjanci Oddziału Prewencji Policji w pewnym momencie na wysokości trybuny południowej zauważyli osobę, która macha do nich rękoma i wzywa pomocy. Natychmiast ruszyli w kierunku kanału i przy pomocy pasów transportowych, które połączyli w linę ratunkową, pomogli mężczyźnie wydostać się na brzeg. Poszkodowany, mimo ogromnego osłabienia i wyziębienia, zdołał chwycić linę, po czym się nią obwiązać. Wtedy policjanci szybko i zdecydowanie wyciągnęli mężczyznę z mułu wodnego, w którym był zanurzony po szyję.

Sytuacja, w jakiej znalazł się 33-latek, była o tyle niebezpieczna, że temperatura na zewnątrz wynosiła około 0°C i mężczyźnie ze względu na przebywanie w zimnej wodzie groziło wychłodzenie organizmu, co mogło zakończyć się utratą życia i zdrowia.

Natychmiast po wyciągnięciu z wody policjanci zdjęli z mężczyzny mokrą odzież i okryli go kocem termicznym. Jak się okazało, 33-latek był cały przemarznięty, przemoczony, stracił czucie w rękach i nogach oraz źle się czuł. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, którego załoga udzieliła poszkodowanemu pomocy medycznej, a następnie ze względu na duże wychłodzenie organizmu zabrała do szpitala.

Po rozmowie z mężczyzną okazało się, że chciał sobie skrócić drogę na stadion i zamarznięty kanał wziął za mokry asfalt. Dzięki szybkiej reakcji policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie nie doszło do tragedii.

Tekst: Edyta Adamus

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.