Mężczyzna podał się za policjanta, a następnie za pracownika banku, został aresztowany

Oszukana kobieta po rozmowie z rzekomym funkcjonariuszem policji i pracownikiem banku wypłaciła ze swojego konta 25 tysięcy złotych i wpłaciła je na konto przestępców. Bemowscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej namierzyli i zatrzymali 43-letniego oszusta. Już usłyszał zarzut. Sąd na wniosek prokuratora aresztował go na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Po drugiej stronie słuchawki może znajdować się każdy!

Do bemowskiego komisariatu zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie dotyczące oszustwa. Z jej relacji wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika banku, który powiedział, że jej pieniądze, które ma w banku na koncie są zagrożone. Rozmówca przekierował połączenie do funkcjonariusza policji. Rzekomy policjant polecił kobiecie wpłacić pieniądze na bezpieczne konto. Kobieta postępując zgodnie z poleceniami fałszywego policjanta wypłaciła pieniądze w kwocie 25 tysięcy złotych i przelała na wskazane konto. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta zaalarmowała Policję.

Kryminalni z Komisariatu na Bemowie podjęli czynności zmierzające do ustalenia osoby mogącej mieć związek z tym zdarzeniem. Kilka dni później zatrzymali 43-latka podejrzanego o te przestępstwo. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut dotyczący pomocnictwa w oszustwie. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania. Jeżeli nie jesteś pewny czy rozmawiasz z policjantem, pracownikiem banku, czy innej instytucji, rozłącz się. Następnie zadzwoń na numer alarmowy 112 lub na infolinię banku i potwierdź, czy kontakt który miał miejsce nie był próbą wyłudzenia danych.

nadkom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.