Policjanci odnaleźli zaginioną 8-latkę

Zgłoszenie o zaginięciu 8-letniej dziewczynki, postawiło w stan gotowości wszystkie policyjne załogi, które tego dnia pełniły służbę w powiecie otwockim. Jedna z mieszkanek Józefowa powiadomiła policjantów o wyjściu z domu małoletniej córki. Dziewczynka nic nie mówiąc rodzicom udała się w nieznanym kierunku. Dzięki bardzo szybko podjętym działaniom, przekazaniu dokładnego opisu zaginionej policjantom, odnaleziono dziewczynkę. Na szczęście nic się jej nie stało. Apelujemy do rodziców, aby wzmóc nadzór nad najmłodszymi i przestrzec ich, aby nie opuszczali domu, w taki sposób jak mała józefowianka.

Do otwockiej komendy dotarło zgłoszenie o zaginięciu 8-letniej dziewczynki, mieszkanki Józefowa. Z relacji przekazanej przez rodziców, wynikało, że małoletnia bez wiedzy dorosłych, sama wyszła z domu. Zaniepokojeni rodzice poprosili policjantów o pomoc.

Koordynujący działania i współpracujący ze sobą dyżurni z Otwocka i Józefowa przekazali informację o zaginięciu podległym patrolom, wraz z dokładnym opisem wyglądu i ubioru zaginionej. Rozpoczęło się sprawdzanie ulic i osiedli. Planowano już nawet kolejne działania, w których mieli wziąć udział strażacy.

Niespełna godzinę od zgłoszenia zaginięcia przez bliskich, dziewczynkę idącą jedną z ulic w Józefowie zauważyli policjanci z prewencji miejscowego komisariatu. 8-latce na szczęście nic się nie stało. Została zbadana przez zespół medyczny karetki pogotowia. Nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć dlaczego wyszła z domu, nic nie mówiąc rodzicom. Ostatecznie została przekazana pod opiekę najbliższym.

Apelujemy do rodziców, opiekunów, aby tłumaczyli dzieciom, szczególnie najmłodszym, że zawsze wychodząc z domu, należy o tym poinformować. Zaoszczędzi to niepotrzebnego stresu nie tylko rodzicom, ale też dzieciom, które mogłyby znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji.

Jeżeli ktokolwiek widzi samotnie i bez wyraźnego celu spacerujące dziecko, to warto, aby powiadomił Policję.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.