Policjanci odzyskali 18 skradzionych samochodów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 4 osoby, które odpowiedzą za oszustwo. 37-latek od 2019 roku przywłaszczył kilkanaście pojazdów o wartości około 2 milionów złotych oraz wspólnie z 37-latkiem, 35-latką i 34-latkiem dokonali szeregu oszustw. Bielańscy funkcjonariusze odzyskali 18 samochodów. Teraz całej czwórce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze oszustwa miały miejsce w połowie 2019 roku. 37-latek zawarł przez ten czas kilkanaście umów leasingowych. Przez ponad rok wszedł w posiadanie samochodów różnych marek i pozorując zamiar realizacji umowy, wpłacał opłatę wstępną i spłacał kilka rat, a następnie przywłaszczał powierzony pojazd i przekazywał je różnym instytucjom i osobom. Środki pieniężne, które pozyskiwał od tych podmiotów za użytkowanie pojazdów, nie były przeznaczane na spłatę rat leasingowych.

Ponadto 37-latek wraz z 35-latką, 34-latkiem i 37-latkiem dokonywali szeregu oszustw na szkodę starszych osób.

Informacje o szeregu oszustw, które dopuściły się te osoby dotarła do policji. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją kilka dni temu zatrzymali całą czwórkę. Policjanci odzyskali 18 samochodów o wartości około 2 milionów złotych. 37-latek usłyszał łącznie 46 zarzutów za oszustwa i przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej. Pozostała trójka odpowie za oszustwa. Za te przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.