Policjanci odzyskali samochód o wartości 500 tysięcy złotych

Czynności operacyjne policjantów z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doprowadziły do odzyskania pojazdu o wartości 500 tysięcy zł. Porsche 911 Targa 4 zostało już zwrócone właścicielowi.

Do mokotowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o przywłaszczeniu powierzonego mienia. Właściciel firmy leasingowej zgłosił, że leasingobiorca od dłuższego czasu nieterminowo spłacał raty leasingu. Mimo, że właściciel wezwał klienta do zwrotu pojazdu, 55-latek nic sobie z tego nie robił i dalej je użytkował.

Sprawą od razu zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Z uzyskanych przez nich ich informacji wynikało, że pojazd najprawdopodobniej znajduje się na terenie Białołęki.

Dzięki skutecznym działaniom policjanci zabezpieczyli samochód. 55-letni kierujący porche, tłumaczył, że jest użytkownikiem pojazdu, ale użyczył mu go kolega, który jest jednocześnie właścicielem. Pojazd został zwrócony właścicielowi.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.