Policjanci pomogli dziecku z Ukrainy wrócić do Matki

Siedleccy policjanci pomogli odnaleźć rodziców 7-latkowi, który zgubił się na jednym z osiedli mieszkaniowych. Dziecko nie znało swojego adresu. Dzięki szybko podjętym działaniom oraz pomocy przechodniów szybko wróciło do matki.

Do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarło zgłoszenie o kilkuletnim chłopczyku, który zgubił się na jednym z osiedli w Siedlcach. Dziecko jeździło hulajnogą i odjechało od pilnującej go matki. Zapłakany chłopczyk zaczepił jednego z przechodniów z prośbą o pomoc. Nie znał swojego adresu. Podał tylko imię matki. Całą sprawą zainteresowała się również przechodząca nieopodal młoda kobieta, która od razu wrzuciła zdjęcie i informację o zagubieniu na portal społecznościowy.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce starali się uzyskać od chłopca jak najwięcej szczegółów na temat rodziny i miejsca pobytu. Na portalu społecznościowym przekazano informację, w jakiej okolicy może przebywać rodzina chłopca. On sam wiedział jedynie, że mieszka na trzecim piętrze. Do poszukiwań włączył się kolejny patrol policji, który ustalił adres. Chłopczyk szybko został przekazany pod opiekę matki. Kobieta była wdzięczna policjantom za odnalezienie syna.

Apelujemy do rodziców, by przygotowali dzieci na tego typu sytuacje i przekazali im podstawowe informacje do kontaktu z bliskimi.

Autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.