Policjanci udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. W najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka go wysoka kara finansowa.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę suzuki. Tor jazdy auta wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu to potwierdziło. 61-letni mieszkaniec Pułtuska miał w organizmie 1,2 promila. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za swoje postępowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda, wypita jego ilość obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy, nim będzie za późno! Twoje zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie, zdrowie, czy marzenia. Nie bądźmy obojętni. Jeśli widzimy, że ktoś, kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się, wsiada do auta – REAGUJMY. Jeśli sami nie jesteś w stanie interweniować – WEZWIJMY POLICJĘ.

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.