Ślubowanie młodych adeptów sztuki policyjnej

W Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych i wręczenia aktów mianowania na stopnie młodszego kadeta uczniów klas o profilu policyjnym i straży granicznej. Jednym z gości zaproszonych na uroczystość był Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski.

W czoraj w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na sztandar szkoły ślubowanie złożyło ponad 300 uczniów, zaczynając w ten sposób nowy etap życia i nowe wyzwania.

Jednym z elementów uroczystości było nadanie aktów mianowania. Stopień młodszego kadeta otrzymało 27 uczniów z klasy o profilu policyjnym i 32 uczniów z klasy o profilu straży granicznej.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku insp. Jarosława Brzozowskiego. Pan Komendant, zabierając głos na zakończenie uroczystości, pogratulował kadetom awansu na pierwszy stopień. Podkreślił, że wybór klasy o profilu mundurowym, jakiego dokonali, wiąże się z wielką przygodą. Zapewniał, że nauka w tych klasach przybliży i poszerzy wiedzę młodych ludzi w zakresie służby w Policji i Straży Granicznej. Zachęcał młodzież do wstępowania w szeregi Policji po ukończeniu szkoły średniej.

W ramach promocji zawodu policjanta pracownicy i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku oraz Oddziału Prewencji Policji w Płocku przygotowali stoisko profilaktyczne. Prezentowali na nim wyposażenie policjantów do codziennej służby, jak i wyposażenie specjalne. Policjantki rozdawały ulotki zawierające informacje na temat kryteriów naboru do służby w Policji. Opowiadały też zainteresowanym, jak na co dzień wygląda praca policjantów poszczególnych wydziałów z KPP w Płońsku i OPP w Płocku.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.