Policjanci ustalili sprawcę kradzieży i odzyskali pieniądze

Wnikliwa praca pułtuskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie sprawcy kradzieży plecaka, dokumentów i pieniędzy, której jak się okazało dokonała mieszkanka Legionowa. Policjanci odzyskali całą przywłaszczoną kwotę, kobieta usłyszała już zarzuty, do których się przyznała.

Kilka dniu temu dyżurny pułtuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży plecaka z zawartością portfela, kluczy, dokumentów i gotówki w kwocie 1100 zł, na szkodę 25-letniej mieszkanki pow. wyszkowskiego. Do zdarzenia miało dojść w jednej z pułtuskich restauracji.

Policjanci wydziału kryminalnego od momentu zgłoszenia kradzieży pracowali nad ustaleniem sprawcy. Ich wnikliwość i zaangażowanie w rezultacie doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży oraz odzyskania skradzionych pieniędzy. Okazało się, że przestępstwa dokonała 52-letnia mieszkanka Legionowa. Podczas trwającego postępowania na jaw wyszło, że kobieta porzuciła dokumenty, pozbyła się plecaka, ponadto za pośrednictwem karty chciała wypłacić pieniądze z konta poszkodowanej, natomiast z uwagi na pobranie jej przez bankomat planowanej transakcji nie wykonała.

Wczoraj 52-latka usłyszała dwa zarzuty. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Odzyskane pieniądze niebawem wrócą do właścicielki.

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.