Policjanci z Myszyńca odzyskali skradzione auto i zatrzymali sprawcę kradzieży

Zaledwie kilka godzin wystarczyło policjantom z Komisariatu Policji w Myszyńcu na odzyskanie skradzionego auta oraz zatrzymanie sprawcy kradzieży. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom myszynieckich funkcjonariuszy sprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej, a właściciele odzyskali swoje mienie.

W niedzielę około godziny 17 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu volvo. Według zgłaszającego samochód został skradziony z jednej z posesji na terenie gm. Myszyniec.

Bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęły się działania skoncentrowane na odzyskaniu skradzionego samochodu oraz zatrzymaniu sprawcy. Policjanci zarówno z Ostrołęki, jak i Myszyńca sprawdzali wszystkie wątki tej kradzieży. Po dwóch godzinach ustalono tożsamość sprawcy, był to 31-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Kolejna godzina poszukiwań pozwoliła na odzyskanie skradzionego auta, zostało one odnalezione w lesie na terenie gm. Myszyniec. Pozostała jedynie kwestia jego zatrzymania sprawcy kradzieży. Myszynieccy policjanci ustalili, że mężczyzna może poruszać się oplem po terenie powiatu ostrołęckiego. Dzięki dobremu policyjnemu rozpoznaniu wytypowany pojazd został zatrzymany, na miejscu pasażera znajdował się podejrzewany o popełnienie tej kradzieży 31-latek. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów, do których się przyznał.

Przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

kom. Tomasz Żerański/KMP Ostrołęka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.