Policjanci zabezpieczyli nielegalną kontrabandę

Policjanci z posterunku w Czerwinie zabezpieczyli 2400 paczek papierosów różnych marek, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się być mieszkaniec powiatu siedleckiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży skarb państwa straciłby ponad 60 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

Policjanci z Posterunku Policji w Czerwinie w minionym tygodniu ustalili, że po terenie gminy Czerwin może poruszać się pojazd, w którym przewożone będzie kontrabanda. Policyjna akcja miała miejsce w miniony czwartek. W jej trakcie zatrzymano wcześniej wytypowany pojazd. Za kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego.

Już pierwsze czynności wskazały na to, że ustalenie funkcjonariuszy były trafne. W pojeździe policjanci znaleźli papierosy, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Były one zarówno w bagażniku, jak i wewnątrz pojazdu zapakowane w foliowe torby. Na miejsce skierowano także funkcjonariuszy z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Nielegalny towar został zabezpieczony, po przeliczeniu okazało się, że jest to 48 tysięcy sztuk papierosów. 56-latek swym działaniem uszczuplił dochody skarbu państwa na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.