Policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy

Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zabezpieczyli prawie 300 paczek papierosów i krajankę tytoniową, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Mężczyzna podejrzany o posiadanie i wprowadzanie do obrotu „lewych” artykułów tytoniowych usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji ustalili, że na targowisku miejskim mężczyzna sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj doszło do realizacji sprawy.

Podczas wykonywanych czynności zabezpieczono prawie 300 paczek „lewych” papierosów. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania znaleziono również krajankę tytoniową.

Mieszkaniec gminy Młodzieszyn został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Usłyszał zarzuty dotyczące przechowywania krajanki tytoniowej oraz przechowywania i wprowadzania do obrotu papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Przypominamy, że osoba która nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego lub pomaga w ich zbyciu, albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.