Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Kilkaset sztuk odzieży z logo znanych firm odzieżowych zabezpieczyli policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Radomiu. Podróbki oferował do sprzedaży 27-letni obywatel Bułgarii. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z radomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadząc działania związane z wykrywaniem przestępstw dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków firmowych, w pomieszczeniach na terenie gminy Skaryszew zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży, torebek, perfum z logo znanych firm. Sposób wykonania oznakowania odzieży nie budził żadnych wątpliwości, że te przedmioty są podrobione. Funkcjonariusze zatrzymali 27 – letniego obywatela Bułgarii, którzy sprzedawał podrobiony towar. Został zatrzymany gdy portalach społecznościowych oferował do sprzedaży podrobiony towar podczas transmisji na żywo.

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.