Zatrzymany podejrzany o podpalenie domu

Policjanci ze Skaryszewa zatrzymali 36-letniego mieszkańca Radomia podejrzanego o podpalenie domu jednorodzinnego w Sołtykowie. Mężczyzna był poszukiwany za inne przestępstwo.

Kilka dni temu dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru drewnianego domu w Sołtykowie. W momencie wybuchu pożaru, w środku znajdował się 22-letni właściciel, który nie odniósł obrażeń.

Następnego dnia na dworcu PKP w Radomiu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skaryszewie zatrzymali podejrzanego o podpalenie, 36-letniego mieszkańca Radomia, który usiłował wyjechać z miasta. Oprócz zarzucanego czynu, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

36-latek usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenia cudzej rzeczy. Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym w Radomiu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Kamil Warda

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.