Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy i marihuany

Policjanci Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI wykorzystując zdobytą w wyniku pracy operacyjnej informację w jednym z mieszkań na terenie Pragi Północ zatrzymali 25-letniego mężczyznę przy którym ujawnili znaczną ilość amfetaminy, ziela konopi innych niż włókniste i tabletek MDMA. Wczoraj, mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ usłyszał zarzut za który może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator prowadzący to postępowanie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 25-latka policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Policjanci północnopraskiego Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację z której wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy Białostockiej może znajdować się osoba posiadająca zabronione substancje. By zweryfikować te ustalenia, kryminalni zaplanowali działania operacyjne w tym rejonie. Gdy z wytypowanego lokalu wyszedł mężczyzna będący w ich zainteresowaniu, wkroczyli do akcji.

W mieszkaniu znajdowały się jeszcze trzy inne osoby. Dane wszystkich policjanci szczegółowo zweryfikowali. Następnie przeszukali 25-latka. W jego plecaku znaleźli 3 plastikowe pojemniki z białą i zieloną substancję, pakiet foliowy zawierający 56 tabletek, 26 zawiniątek z suszem roślinnym, telefon komórkowy, 2 wagi elektroniczne i kilkaset złotych. Policjanci zatrzymali 25-latka pod zarzutem posiadania narkotyków.

Następnie przejechali z nim do jego mieszkania na Targówku, gdzie zabezpieczyli kolejne nielegalne środki i gotówkę w kwocie 1000 złotych.
Mężczyzna trafił do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam zabezpieczone substancje poddano oględzinom.

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Tam 25-latkowi przedstawiono zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz środka odurzającego w postaci amfetaminy, o łącznej wadze 54, 94 gramów brutto, ziela konopi innych niż włókniste o wadze 75,01 gramów brutto oraz 56 tabletek MDMA o łącznej wadze 21,60 gramów brutto tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.