Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa

Policjanci z Grójca zatrzymali 60-latka, który zabił psa. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkaniec gminy Jasieniec usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny grójeckiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące znęcania się nad zwierzęciem w Boglewicach pod Jasieńcem. Obecni na miejscu mundurowi w trakcie interwencji ustalili, że 60-latek znęcał się nad psem rasy mieszanej. Mężczyzna miał przywiązać psa konkubiny do słupka i uderzać go drewnianą kantówką, co spowodowało jego śmierć.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o zabicia psa. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy i został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić oprawcy zarzut. W piątek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca gminy Jasieniec na jeden miesiąc. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.