Wpadł złodziej 7 rowerów

Po skutecznych działaniach wykrywczych grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzieże rowerów. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania pięciu takich przestępstw i dwóch wykroczeń. Zatrzymany przyznał się do dokonania wszystkich czynów. Za kradzieże grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu jednośladów.

Kradzieże rowerów zgłaszane przez mieszkańców gminy Jaktorów były cały czas przedmiotem wzmożonych działań policjantów. Po ostatnim zawiadomieniu z sierpnia, które dotyczyło jednośladu zabranego z terenu stacji PKP w Międzyborowie, grodziscy kryminalni wpadli na trop osoby, która mogła być sprawcą tego przestępstwa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali zatrzymać podejrzanego mężczyznę. 39-latek trafił do policyjnej celi.

Podczas prowadzonych czynności w tej sprawie wyszło na jaw, że zatrzymany może mieć na swoim koncie także podobne czyny w okolicy. Dokładne ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że 39-latek mógł dokonać jeszcze 6 innnych kradzieży jednośladów na terenie Międzyborowa, Jaktorowa i Grodziska Mazowieckiego.

Po zebraniu wszystkich materiałów mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania 5 przestępstw i 2 wykroczeń, dotyczących kradzieży rowerów. Łączna suma strat wyniosła prawie 8 tysięcy złotych. Zatrzymany przyznał się do dokonania wszystkich kradzieży jednośladów, za które odpowie treraz przed sądem. Za kradzieże grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają właścicielom rowerów o ich właściwym zabezpieczaniu przed kradzieżą. Pozostawiając pojazd bez zapięcia, w łatwo dostępnym miejscu narażamy się na jego utratę. Warto więc do zaparkowania roweru wybierać miejsca monitorowane, a sam pojazd wyposażyć nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń. Przed zakupem odpowiedniego zapięcia warto zasięgnąć opinii fachowca. Kradzież dobrze zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie na gorącym uczynku.

asp. sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.