niedziela, 24 października 2021

Policjanci zatrzymali podejrzanego, który chciał ukraść samochód

Policjanci pełniący służbę patrolową w Józefowie, wykazali się dobrą spostrzegawczością i szybką reakcją na zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie, który próbował ukraść dostawczego mercedesa. Natychmiast ruszyli za podejrzanym, dokładnie sprawdzając rejon miasta, gdzie miał się oddalić. Zatrzymali go i przewieźli do komendy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu karnego usiłowania popełnienia kradzieży samochodu. 25-latek z gminy Celestynów przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci pełnili służbę patrolową w Józefowie. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wszelkie podejrzane zachowania i sytuacje, reagowali i realizowali zlecenia przekazane przez dyżurnego komisariatu.

W pewnej chwili w eterze rozległ się głos dyżurnego, który informował o uciekającym mężczyźnie, który na ulicy Piaskowej próbował ukraść dostawczego mercedesa, wybił w nim szybę i uszkodził wnętrze kabiny. Został prawdopodobnie spłoszony i uciekł w kierunku jednej z sąsiednich ulic.

Mundurowi przyjęli komunikat i natychmiast ruszyli w rejon interwencji. Dysponując opisem podejrzanego, wypatrywali go wśród przechodniów, obserwując przy tym otoczenie i sąsiadujące z ulicami posesje. W końcu zauważyli mężczyznę, który widząc radiowóz nagle przyspieszył kroku. Jego wygląd odpowiadał opisowi poszukiwanego mężczyzny i policjanci przystąpili do działania.

Po chwili mężczyzna był już zatrzymany i wylegitymowany. Funkcjonariusze ustalili, że 25-latek jest mieszkańcem gminy Celestynów. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się następnie policjanci z zespołu kryminalnego komisariatu w Józefowie. Opracowali zarzut karny usiłowania popełnienia kradzieży samochodu i przedstawili podejrzanemu. 25-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

nadkom. Daniel Niezdropa


Nasi partnerzy