Policjant po służbie zatrzymał dwóch nietrzeźwych kierowców

Policjant ze śródmiejskiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego podjął interwencję wobec dwóch obywateli Ukrainy, którzy w jego ocenie mogli kierować swoimi samochodami w stanie nietrzeźwości. Jak się później okazało, jego podejrzenia okazały się trafne. Obaj mężczyźni mieli czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych i byli pijani.

Do zdarzenia doszło w Mławie na ulicy Sienkiewicza. To tam policjant ze śródmiejskiej komendy zauważył dwóch kierowców, których zachowanie wzbudziło jego, jak się później okazało, uzasadnione podejrzenia. Policjant zaparkował, więc swój samochód w sposób uniemożliwiający dalszą jazdę kierowcy bmw i peugeota i po przedstawieniu się przystąpił do interwencji.

Od 31-letniego kierowcy bmw wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu, dlatego policjant wezwał na miejsce załogę ruchu drogowego, aby zbadała mężczyznę. Okazało się, że był pijany, a do tego miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Mławie. Obywatel Ukrainy został zatrzymany.

To samo spotkało jego kolegę, 28-letniego kierowcę peugeota. W jego przypadku system informatyczny również wyświetlił informację o czynnym zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez ten sam Sąd, a alkosensor pokazał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz obaj mężczyźni poniosą konsekwencje karne za popełnione przestępstwa.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.