Stracił prawo jazdy, bo na swojej dordze spotkał policjantów z grupy SPEED

Utratą prawa jazdy na 3 miesiące rozpoczął się nowy rok dla 30-letniego kierowcy audi. Mężczyzna jechał z prędkością 100 km/h nie zważając na ograniczenie do 40 km/h. Jego zdecydowanie zbyt szybką jazdę przerwali funkcjonariusze z ciechanowskiej grupy Speed, którzy ukarali 30-latka mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnych.

W miniony wtorek (2.01) policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali na ul. Ciechanowskiej w Gołotczyźnie kierowcę audi. Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 30-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który jechał z prędkością 100 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. 30-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego funkcjonariusze ukarali go mandatem 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Apelujemy o rozsądek na drodze!

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.