Policjant po służbie zatrzymał pijanego rowerzystę

Policjant w czasie wolnym od służby zareagował na niebezpieczne zachowanie rowerzysty. Jego technika jazdy była realnym zagrożeniem dla pieszych, jak i kierowców. Okazało się, że przyczyną takiego zachowania był alkohol. Nieodpowiedzialny kierowca jednośladu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjant z terenu gminy Przysucha, na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Pilicą zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego drogą w kierunku Janowa. Mężczyzna jechał wężykiem, całą szerokością jezdni i stwarzał zagrożenie, zarówno dla innych kierowców, jak i siebie. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Zatrzymał swój samochód i podbiegł do rowerzysty. Wówczas zauważył, że mężczyzna ma wielki problem z utrzymaniem równowagi, wyczuł też silną woń alkoholu.

Na miejsce wezwał patrol. Rowerzysta został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że 69-letni mieszkaniec gminy Borkowice był pijany. Alkomat wykazał u niego ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

Autor: asp. szt. Aneta Wilk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.