Policjant uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariusza 51-latek, który usiłował odebrać sobie życie został uratowany. Policjant błyskawicznie dotarł do mężczyzny zdjął mu pętlę oplecioną wokół szyi i sprowadził mężczyznę z dachu budynku na ziemię. Następnie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu, mężczyzna stoi na dachu budynku mieszkalnego z pętlą na szyi i grozi popełnieniem samobójstwa. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Zgłoszenie potwierdziło się. 51-latek stał na krawędzi dachu i krzyczał, że ze sobą skończy. Policjant wbiegł na dach, utrzymując kontakt słowny z mężczyzną. Spokojnie podszedł do desperata. Funkcjonariusz zdjął pętlę oplecioną wokół szyi mężczyzny i sprowadził go na ziemię. Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala.

Gdyby nie dynamiczne, ale profesjonalne działanie gostynińskiego policjanta próba odebrania życia przez 51-latka mogła okazać się skuteczna.
Pamiętajmy – w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach. Nigdy nie jesteśmy sami w problemach.

Autor: asp. Żaneta Kołodziejska–Basiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.