Policjant z Komisariatu Rzecznego w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

2,5 promila alkoholu miał w organizmie 25-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który kierował pojazdem. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Łaskarzew przez będącego na wolnym policjanta Komisariatu Rzecznego w Warszawie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj w czasie wolnym od służby sierżant Łukasz Sierański – policjant Komisariatu Rzecznego w Warszawie, jadąc samochodem zauważył w miejscowość Stary Pilczyn kierującego oplem, który wykonywał niebezpieczne manewry. Mężczyzna miał wyraźne problemy z opanowaniem auta, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjant od razu nabrał podejrzeń, że może być pod wpływem alkoholu. Bez wahania w bezpieczny sposób udaremnił mu dalszą jazdę, a o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego garwolińskiej komendy.

Policjanci z posterunku w Łaskarzewie, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili podejrzenia sierżanta. Badanie wykonane alkomatem wykazało, że w organizmie 25-latka znajduje się aż 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

To nie pierwsza taka sytuacja, w której na zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierującego zareagował sierżant Łukasz Sierański. Blisko 2 lata temu, również w czasie wolnym od służby, ujął innego nieodpowiedzialnego kierowcę. Postawa policjanta z Komisariatu Rzecznego w Warszawie po raz kolejny pozwoliła na wyeliminowanie z drogi potencjalnego sprawcy tragicznego zdarzenia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.