Ponad 206 tysięcy pasażerów w lipcu na lotnisku Warszawa – Modlin

Kolejny miesiąc wzrostu odprawionych pasażerów na Lotnisku Warszawa-Modlin. W lipcu br. z usług nowodworskiego lotniska skorzystało 206 013 Pasażerów. Oznacza to wzrost o ponad 86% w stosunku do ubiegłego miesiąca i aż o ponad 212 % więcej niż w lipcu 2020 r.

Lotnisko sukcesywnie rozwija swoją siatkę połączeń poprzez uruchamianie nowych kierunków, jak i wzrost liczby połączeń na istniejących trasach. W lipcu br. pasażerowie mogli korzystać z oferty blisko 170 połączeń tygodniowo na 54 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

– Liczby te pokazują jak szybko odbudowuje się ruch pasażerski na naszym Lotnisku. W lipcu osiągnęliśmy już niemal 70 % poziomu ruchu z lipca 2019 roku – mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Już od najbliższego sezonu zimowego miłośników taniego latania z Modlina czekają kolejne inauguracje nowych połączeń. Tym razem siatka połączeń Portu zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu), Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

Nasz Port jest wygodnie usytuowany dla mieszkańców stołecznej aglomeracji, a także – całej północno-wschodniej Polski. Mamy do zaoferowania wszystkim zainteresowanym bardzo atrakcyjną sieć bezpośrednich regularnych połączeń europejskich i na Bliski Wschód. Wraz z zimowym rozkładem lotów na naszym lotnisku pojawi się kilka nowych kierunków, wśród nich niezaprzeczalnym hitem będą długo wyczekiwane przez Pasażerów, całoroczne połączenia do Aarhus w Danii, do stolicy Malty -Valletty, Helsinek w Finlandii i łotewskiej Rygi – dodaje Prezes Chorzewski.

Wakacje to przede wszystkim czas turystycznych wyjazdów. Korzystający z niskokosztowych połączeń podróżni wybierają Lotnisko Warszawa-Modlin, mając na uwadze rozbudowaną ofertę lotów, połączoną z możliwością dogodnego dojazdu do Portu, zarówno ze stolicy, jak i całej Polski. Na Lotnisko można dotrzeć samochodem, pociągiem czy autobusem. Bezpośrednie, regularne połączenia autobusowe do i z Warszawy zapewniają przewoźnicy Contbus i Flixbus.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.