Policyjna asysta przy akcji porodowej

Informacja o ciężarnej kobiecie, która potrzebuje pomocy spotkała się z błyskawiczną reakcją śródmiejskich policjantów. Dzięki udzielonej policyjnej eskorcie mama bezpiecznie trafiła do szpitala.

Komisarz Jarosław Boguszewski oraz aspirant Michał Tełus – policjanci Komendy Rejonowej Warszawa I pełniąc służbę w rejonie dzielnicy Śródmieście zostali poproszeni o udzielenie asysty w związku z nagłą akcją porodową. Zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie 10 września.

W trakcie pełnienia służby patrolowej do policjantów podszedł mężczyzna, który oświadczył, że w aucie znajduje się jego ciężarna żona, której odeszły wody płodowe i pilnie potrzebuje dostać się do szpitala. W związku, że sytuacja była bardzo dynamiczna i istniało zagrożenie życia i zdrowia kobiety oraz jej dziecka policjanci działali szybko i zdecydowanie. Po zgłoszeniu informacji oficerowi dyżurnemu udzielili eskorty policyjnej z użyciem sygnałów uprzywilejowania. Popołudniowy szczyt komunikacyjny nie przeszkodził w szczęśliwym dotarciu do szpitala i przekazaniu przyszłej mamy w ręce służby medycznej.

Nowo narodzonemu warszawiakowi oraz jego rodzicom życzymy zdrowia i gratulujemy.

Tekst: podkom. Jacek Wiśniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.