Policyjne patrole rowerowe na terenie Płońska

Na ulicach i w parkach na terenie Płońska pojawili się policjanci na jednośladach. Rowerowe patrole oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Dzięki takiemu środkowi transportu mundurowi z łatwością mogą dotrzeć w trudno dostępne rejony.

Podobnie jak w poprzednich latach w sezonie wiosenno-letnim w Płońsku można zobaczyć patrole rowerowe. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji płońskiej jednostki policji. Mundurowi wykorzystują rower jako środek transportu, którym z łatwością można dotrzeć w trudno dostępne rejony. Umundurowanie policjantów z patrolu rowerowego różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać na terenie całego powiatu. Mają oni białe koszulki polo z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodenki i sportowe buty. Zamiast czapki z daszkiem, dla bezpieczeństwa, mają kaski rowerowe. Wyposażeni i uzbrojeni są tak samo, jak mundurowi pełniący służbę w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

Dzięki rowerom dzielnicowi mogą swobodnie przemieszczać się po terenie miasta, a w razie konieczności dyżurny może ich kierować w rejony, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione. Rower doskonale się sprawdza m.in. w miejskich parkach i na wąskich uliczkach pomiędzy blokami.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.