Policyjny dozór dla sprawcy włamania do sklepu

Dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem operacyjnym Komisariatu w Serocku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego ze sklepów na terenie Zegrza do którego doszło niespełna 10 godzin wcześniej. Sprawca po włamaniu do budynku ukradł zdrapki lotto, pieniądze oraz papierosy. Zatrzymany 42-latek trafili do policyjnego aresztu. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny dozór policyjny.

W nocy oficer dyżurny serockiej Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu, do którego doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Zegrza. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz ustalili, że sprawca po włamaniu do budynku ukradł zdrapki lotto, pieniądze oraz papierosy o łącznej wartości 5000 zł.

Niespełna 10 godzin później dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem operacyjnym Komisariatu w Serocku pracując nad wyjaśnieniem tej sprawy, ustalili i zatrzymali mężczyznę, który miał związek z tym przestępstwem. Zatrzymany 42-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a skradziony towar odzyskany.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczący kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Teraz ich losem zajmie się sąd.
Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agata Halicka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.