Ponad 20 tysięcy odblasków rozdanych mieszkańcom stolicy

Zawieszone na choinkach odblaski znikały natychmiast. Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Świeć blaskiem z odblaskiem”, prowadzona przez Straż Miejską m.st. Warszawy i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, cieszyła się dużym powodzeniem wśród warszawiaków. Zdejmowali kolorowe odblaski zawieszone na choinkach, aby potem umieścić je na swoich ubraniach i pojazdach. Akcja zorganizowana już po raz ósmy miała na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Cieszyli się strażnicy miejscy, gdy mieszkańcy stolicy zdejmowali z choinek odblaskowe elementy i umieszczali je w widocznych miejscach. Przy pomocy pięknie ubranych choinek udało rozdać się mieszkańcom Warszawy ponad 20 tysięcy kolorowych odblasków. Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” rozpoczęła się 5 grudnia i trwała przez tydzień. Drzewka pachnące świętami dostarczyła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Pierwsza choinka ubrana została przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury i stanęła przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45.

Choinki z kolorowymi odblaskami pojawiły się w ponad trzydziestu punktach, m.in. przed siedzibami urzędów dzielnic, MPWiK, Automobilklubu Polski, Miejskich Zakładów Autobusowych, Zarządu Transportu Miejskiego, Fundacji Jednym Śladem, Poland Bike, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Teatru Kamienica. Te właśnie instytucje na bieżąco ubierały świąteczne choinki w nietypowe ozdoby. Odblask znajdujący w widocznym miejscu zwiększa nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widoczny pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi wyposażony w odblask nie tylko dba o swoje bezpieczeństwo, ale również o innych użytkowników dróg. Umieszczony na ubraniu czy pojeździe niepozorny element może zapobiec groźnemu wypadkowi – i uratować życie.
Dziękujemy wszystkim partnerom za udział w akcji i do zobaczenia za rok.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.