Porządkując groby bliskich uważajmy na kradzieże

W okresie przed Wszystkimi Świętymi porządkujemy groby swoich bliskich. Niestety w tym czasie na cmentarzach pojawiają się również ludzie, którzy przyszli tu, aby wzbogacić się naszym kosztem. Dlatego też pułtuska Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz wzmożoną czujność podczas przebywania na cmentarzach.

Dodatnia temperatura i słoneczna aura sprzyja, by przed Świętem Zmarłych odwiedzić cmentarz i uporządkować groby naszych bliskich. Pamiętajmy o kilku zasadach, dzięki którym będziemy bezpieczni, a tym samym bezpieczne będzie również nasze mienie.

Wybierając się na cmentarz, jeśli nie jest to konieczne, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy oraz wartościowych przedmiotów. Zabierzmy tylko to co będzie nam niezbędne. Pamiętajmy, aby torebkę lub saszetką zawsze mieć w zasięgu wzroku. Odchodząc nawet na chwilę od grobowca, który sprzątamy zawsze zabierajmy ze sobą nasze rzeczy. Ta chwila może wystarczyć złodziejowi, aby dokonać kradzieży. Przechowujmy portfel, dokumenty oraz telefon komórkowy w wewnętrznych kieszeniach kurtek.

Liczba miejsc parkingowych w okolicach nekropolii jest ograniczona, dlatego też zawsze należy rozważyć możliwość skorzystania z publicznych środków transportu. Ułatwi to nam dotarcie na cmentarz – nie będziemy musieli szukać miejsca, w którym można bezpiecznie zaparkować samochód. Jeżeli już wybraliśmy prywatny środek transportu pamiętajmy o zaparkowaniu samochodu w miejscu do tego wyznaczonym, w taki sposób, aby nie utrudniać innym użytkownikom ruchu swobodnego korzystania z drogi. Musimy również mieć na uwadze właściwe zabezpieczenie samego pojazdu, jak i wartościowych przedmiotów, które znajdują się w jego wnętrzu. Nie zostawiajmy w pojeździe damskich torebek, czy męskich saszetek, telefonów komórkowych oraz innych cennych rzeczy. Stanowią one niejako zaproszenie dla złodzieja.

Podczas kupowania zniczy oraz wiązanek sprzedawanych na stoiskach bezpośrednio przed cmentarzami pamiętajmy o pilnowaniu torebki, saszetki oraz portfela. W miejscach tych jest tłok, który ułatwia działanie kieszonkowcom. Również zatłoczone bramy wejściowe do nekropolii stanowią miejsca, w których kieszonkowcy mogą dokonywać kradzieży.

Policja apeluje o zachowanie czujności oraz rozwagę podczas przebywania na cmentarzach. O bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich będą dbali również policjanci służby kryminalnej, którzy bardzo dobrze znają metody działania złodziei. Jednak nasze zachowanie oraz stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa jest niezwykle ważne i może uchronić nas przed bezprawnym działaniem innych osób na naszą szkodę.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.