Poszukiwana 19-latka wpadła na skutek złamania przepisów

Późnym wieczorem załoga z wydziału patrolowo – interwencyjnego z komisariatu na Białołęce skontrolowała młodą kobietę, która jadąc rowerem rozmawiała przez telefon komórkowy. Gdy policjanci sprawdzili jej dane okazało się, że 19-latka była poszukiwana w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. Mundurowi wykonali wszystkie niezbędne czynności związane z zatrzymaniem młodej kobiety, a następnie przekazali ją pod opiekę personelu zakładu poprawczego.

Było kilka minut przed 22.00, gdy policyjny patrol z Białołęki zauważył młodą dziewczynę, która jadąc rowerem rozmawiała przez telefon komórkowy. Cyklistka nie korzystała jednak ze słuchawki ani zestawu głośnomówiącego. Tym samym młoda kobieta naraziła się nie tylko na niebezpieczeństwo, ale też odpowiedzialność za popełnione wykroczenie.

Patrolowcy wylegitymowali rowerzystkę. Była to 19-letnia mieszkanka Białołęki. Mundurowi sprawdzili jej dane w policyjnym systemie. Wtedy okazało się, że młoda kobieta jest poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich dla Warszawy Żoliborza.

Policjanci zatrzymali 19-latkę. Pouczyli ją za popełnione wykroczenie. Następnie mundurowi za pośrednictwem dyżurnego komisariatu skontaktowali się z warszawskim zakładem poprawczym, który wydał decyzję o przyjęciu 19-latki.

Po wykonaniu niezbędnych czynności związanych z zatrzymaniem młodej kobiety, patrolowcy przekazali ją pod opiekę personelu „poprawczaka”.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.