Poszukiwani ENA i czerwoną notą Interpolu wpadli na Lotnisku Chopina

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali trzy osoby pooszukiwane czerwonymi notami Interpolu. Dwóch mężczyzn i kobieta trafili do aresztu.

Pierwszy z zatrzymanych, obywatel Jordanii przyleciał do Warszawy ze Stambułu. Mężczyzna poszukiwany był przez władze Arabii Saudyjskiej za oszustwa finansowe. Natomiast po przylocie z Frankfurtu funkcjonariusze zatrzymali poszukiwaną za przestępstwa narkotykowe przez władze Argentyny obywatelkę Meksyku.

Kolejnym zatrzymanym był podróżujący z Nowego Jorku do Bukaresztu, znajdujący się w tranzycie Non Schengen obywatel Rumunii. Mężczyzna próbował się wydostać ze strefy na płytę lotniska forsując drzwi. Po zatrzymaniu tłumaczył swoje zachowanie pomyłką. Jednak podczas czynności sprawdzających okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Poszukiwania prowadziły władze Rumunii i Niemiec.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.