Poszukiwani ENA – schwytani przez Straż Graniczną na Lotnisku Chopina

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali dwoje cudzoziemców poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Pierwsza w ręce funkcjonariuszy wpadła Rumunka ścigana przez portugalski wymiar sprawiedliwości, dwa dni później zatrzymano Chorwata poszukiwanego przez Finów.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (16 czerwca 2023 roku) w strefie tranzytowej Non-Schengen Lotniska Chopina. W trakcie legitymowania, a następnie odprawy granicznej ustalono, że dane 33-letniej obywatelki Rumunii figurują w systemach jako osoby poszukiwanej Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez władze Portugalii za przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu. Kobieta w chwili zatrzymania znajdowała się w procedurze wydalenia tranzytowego z Nowego Jorku przez Warszawę do Bukaresztu. Cudzoziemka została przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, a następnie postanowieniem sądu umieszczona w jednym ze stołecznych aresztów śledczych.

Kolejną osobą, która trafiła w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej był 28 – letni Chorwat. Mężczyzna po wczorajszym przylocie z Bergamo został wylegitymowany, a następnie zatrzymany – jego dane widniały w bazie SIS jako osoby poszukiwanej w ramach Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez fiński wymiar sprawiedliwości w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji. Mężczyzna podejrzany jest o liczne oszustwa. Jeszcze dzisiaj cudzoziemiec zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w celu przeprowadzenia dalszych czynności z jego udziałem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.