Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 51 i 57-letniego podejrzanego. Mężczyźni przy ul. Lokajskiego, działając wspólnie i w porozumieniu dokonali włamania do mieszkania poprzez otwarcie zamka w drzwiach wejściowych dopasowanym narzędziem, a następnie ukradli pieniądze w kwocie 500 złotych, pendrivea z kryptowalutami, dokumenty tożsamości oraz paszport zgłaszającego. Za włamania i kradzież grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ursynowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego uzyskali informację, iż dwóch mężczyzn pod nieobecność właścicieli lokalu, weszło do mieszkania. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Na klatce schodowej przy drzwiach zgłaszanego lokalu zastali mężczyzn, którzy nie do końca potrafili odpowiedzieć co robią w tym miejscu. W związku z podejrzeniem, iż są to, te same osoby, które przebywały wcześniej w mieszkaniu, policjanci postanowili wylegitymować osoby.

W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że jeden z legitymowanych, 51-latek jest poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Prokuraturę i Sąd Okręgowy Warszawa Praga, a podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy obu mężczyznach,wytrychy, śrubokręty, klucze nasadowe oraz inne przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zebrane w sprawie dowody potwierdziły udział w przestępstwie 51-latka i o sześc lat starszego od niego kolegi. Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Obaj podejrzani za swoje występki odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie objęte nadzorem ursynowskiej prokuratury.

asp. Iwona Kijowska


Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.