Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Poszukiwany 37-latek wpadł podczas kontroli drogowej

W czwartek (31.03) w Chorzelach policjanci przeprowadzili kontrolę drogową w związku z popełnionymi wykroczeniami przez kierującego. W trakcie interwencji okazało się, że 37-letni mieszkaniec Sosnowca był poszukiwany od kilku miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany i trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.

Do zatrzymania 37-latka, doszło w czwartek, tuż po godzinie 10.00 na ul. Witosa w Chorzelach. Patrolujący rejon miasta policjanci, zauważyli jadący w ich kierunku pojazd marki Volkswagen Transporter, którego kierujący korzystał z telefonu komórkowego trzymanego w ręce oraz nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo pojazd miał uszkodzone oświetlenie. Z uwagi na popełnione wykroczenia, policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu pojazdu i po podaniu powodu kontroli drogowej, kierujący volkswagenem, pomimo takiego obowiązku, nie chciał podać swoich danych personalnych umożliwiających jego identyfikację. Na wyraźne polecenia policjantów, nie okazywał również dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Okazał jedynie dokument zatytułowany Świadectwo Tożsamości Człowieka. Po sprawdzeniu danych znajdujących się na okazanym dokumencie policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu oraz Prokuraturę Rejonową w Sosnowcu, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy.

Mężczyzna, który cały czas był w samochodzie nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do opuszczenia pojazdu, a przy tym zaryglował drzwi od środka. Policjanci zmuszeni byli użyć pałki służbowej do zbicia szyby, a następnie siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających wobec mężczyzny. 37-latek został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Następnie trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Autor: KPP Przasnysza asp. szt. Krzysztof Błaszczak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.