Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

19 razy posłużyła się znalezioną kartą bankomatową

Wilanowscy dzielnicowi zatrzymali 31-latkę, która używając cudzej karty płatniczej, dokonała kilkunastu nieautoryzowanych transakcji płatniczych w różnych sklepach i lokalach na terenie Wilanowa. Po rozmowach z pracownikami obiektów handlowych i przejrzeniu zapisów monitoringu rozpoznali, że podejrzana zamieszkuje w rejonie służbowym jednego z dzielnicowych. Po ustaleniu dokładnego adresu przebywania złożyli jej wizytę. Kobieta przyznała się do przestępstwa i poddała dobrowolnie karze. Już usłyszała zarzuty. Grozi jej kara do 10 lat więzienia. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.

Dzielnicowi pracujący nad sprawą dowiedzieli się, że skradzioną kartą bankomatową dokonano płatności zbliżeniowych kilkanaście razy w zaledwie kilka dni. Karta została użyta podczas zakupów w różnych punktach handlowych na terenie Wilanowa i okolicy. Niezwłocznie podjęli czynności mające na celu ustalenie osoby, która w nieuprawniony sposób korzysta z cudzej karty. Po analizie nagrań z kamer monitoringów ustalono, iż płatności dokonuje kobieta, która porusza się jednośladem w kierunku ul. Wiertniczej. Pojechali więc zweryfikować swoją informację. Przy jednym z budynków zaparkowany stał rower, odpowiadający wizerunkowi, którym poruszała się sprawczyni. Dzielnicowi zapukali do drzwi budynku, a w środku rozpoznali kobietę z nagrań monitoringu. 31-latka ze spokojem przyznała, że faktycznie w marketach płaciła nie swoją kartą i przyznaje się do tego. Poinformowała, że w okolicy warszawskiego metra znalazła kartę bankomatową, a następnie użyła jej do płatności kilkanaście razy. W momencie, kiedy już nie mogła jej używać, wyrzuciła do kosza na śmieci.

Została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. W toku dalszej pracy wilanowskich śledczych zatrzymanej udowodniono wykonanie dziewiętnastu zbliżeniowych transakcji płatniczych. Usłyszała zarzuty, za które grozi jej taka sama kara, jak za kradzież z włamaniem, czyli do 10 lat więzienia.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów.

mł.asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.