Poszukiwany mężczyzna chciał włamać się do automatu z grami dla dzieci

Wywiadowcy z Bielan zatrzymali mężczyznę, który usiłował włamać się do automatu z grami dla dzieci. Poczynania 34-latka zarejestrował monitoring w galerii handlowej. Mężczyzna już usłyszał zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem. 34-latek był poszukiwany przez policję z Nowego Sącza. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu uwagę ochroniarza przeglądającego kamery zwrócił mężczyzna, który za pomocą śrubokręta próbował otworzyć drzwiczki kasetki w automacie do gier. Pracownik ochrony od razu na miejsce wezwał policję.

Wywiadowcy pod wskazanym adresem byli błyskawicznie. Na szczęście 34-latkowi nie udało się otworzyć kasetki, w której znajdowały się pieniądze, jednak uległa ona zniszczeniu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że od zeszłego roku mężczyzna poszukiwany jest przez policjantów z Nowego Sącza. Po zebraniu materiału dowodowego dochodzeniowcy przedstawili 34-latkowi zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.