Zatrzymany po pościgu przez ostrołęckich policjantów

27-latek kierował vw z niesprawnym oświetleniem, a gdy wydano mu za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych znak do zatrzymania, zaczął uciekać. Dzięki determinacji policjantów i skutecznie prowadzonemu pościgowi został zatrzymany. Szybko okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien znajdować się na drodze w roli kierowcy, bo ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę (3.12) o godzinie 1:30 policjanci z Wydziału Patrolowego ostrołęckiej komendy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli kierującego volkswagenem, którego pojazd ma niesprawne oświetlenie.

W związku z tym policjanci dali kierowcy vw za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wyraźne znak do zatrzymania. Jednak ten je zignorował i zaczął uciekać, więc policjanci ruszyli za nim w pościg. Podczas pościgu „uciekinier” cały czas popełniał wykroczenia w ruchu drogowym. Po kilkukilometrowym pościgu w rejonie m. Nożewo kierowca skręcił w polną drogę i doprowadził do kolizji z radiowozem. Został obezwładniony i zatrzymany. Wraz z nim podróżowały jeszcze dwie osoby, znajdowały się one pod znacznym wpływem alkoholu.

Kierującym vw okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych szybko wskazało prawdopodobną przyczynę ucieczki. Mężczyzna posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość narkotyków. Ostatecznie kierowca został osadzony w policyjnym areszcie, natomiast pojazd, którym poruszał się, zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Niebawem 27-latek będzie odpowiadał przed sądem za popełnienie dwóch przestępstw tj. niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz złamanie sądowego zakazu.

kom. Tomasz Żerański/KMP w Ostrołęce

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.