Pożar hali produkcyjno – magazynowej w miejscowości Mchowo

25 października o godz. 23.16 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjno – magazynowej w miejscowości Mchowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar murowanej hali produkcyjno-magazynowej – ogień wydostawał się ponad połać dachu na powierzchni ok. 600 m2 oraz przez otwory okienne. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu energii elektrycznej w budynku przystąpiono do działań gaśniczych w natarciu podając łącznie 8 prądów wody w tym dwa z podnośników hydraulicznych z JRG Przasnysz i JRG Ciechanów . Na terenie zakładu znajdowała się sieć hydrantowa oraz zbiornik wodny, który przy użyciu pomp stanowił zaopatrzenie wodne do celów gaśniczych.

Na miejscu akcji obecnych było 11 zastępów straży pożarnej – 48 strażaków JRG i OSP w tym:
– Grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie,
– Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu – st. bryg. Waldemar Białczak,
– Oficer Operacyjny KP PSP w Przasnyszu – kpt. Piotr Kuligowski,
– Patrol policji,
– Pogotowie energetyczne.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały 5 godzin 45 minut. Spaleniu uległo około 900 m2 pokrycia dachowego hali produkcyjno-magazynowej płyt warstwowych oraz częściowo jej wyposażenie.

Opracowanie: st. kpt. Michał Wiśniewski.
Zdjęcia: KP PSP Przasnysz i OSP Krzynowłoga Mała.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.