piątek, 07 października 2022

Dozór i zakaz zbliżania się za znęcanie nad rodziną

Policjanci z komisariatu w Łomiankach zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu znęcania się nad rodziną 47-letniemu mieszkańcowi gminy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz synem. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 23.00, kiedy dyżurny komisariatu w Łomiankach został powiadomiony przez pokrzywdzoną o awanturze domowej, jaką wszczął jej mąż. W jej trakcie wyzywał ją słowami wulgarnymi, przemocą naruszał jej nietykalność cielesną. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Podczas rozmowy z kobietą okazało się, że to nie było jedyne zdarzenie, kiedy to została w ten sposób potraktowana przez mężczyznę. 47-latek swoją agresję przelewał również na syna.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Był nietrzeźwy. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi, gdzie przebywał do czasu wytrzeźwienia. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Prokurator zastosował wobec 47-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych i nakazu opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania.

asp. Marta Dymek


Zobacz również