Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Prowadził pod wpływem narkotyków

Policjanci z otwockiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu z pobocza drogi. Jak się okazało, 31-latek prowadził pod wpływem narkotyków i posiadał je przy sobie. Funkcjonariusze te same zabronione prawem substancje znaleźli również przy 35-letnim pasażerze. Obaj mężczyźni poranną podróż zakończyli w celach na komendzie.

Otwoccy policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego patrolując ulice miasta zwrócili uwagę na osobowego opla, którego kierujący nie zachował należytej ostrożności przy włączaniu się do ruchu z pobocza drogi i tym samym stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wówczas funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli.

Autem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 31 i 35 lat. Obaj byli wyraźnie zaskoczeni podjętą przez policjantów interwencją i zaczęli się nerwowo zachowywać. Mundurowi zaczęli podejrzewać, że 31-letni kierowca znajduje się pod wpływem środków odurzających, dlatego też przeprowadzili u niego wstępne badanie, które wykazało obecność amfetaminy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Następnie przy kierującym oplem, jak i 35-letnim pasażerze auta funkcjonariusze znaleźli woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Wtedy zgodnie oświadczyli, że jest to mefedron, co potwierdziły też wstępne badania tych substancji przeprowadzone na komendzie. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel.

W toku dalszych czynności kryminalni przeszukali miejsca zamieszkania obu podejrzanych. W mieszkaniu 31-latka znaleźli kolejne narkotyki. Wstępnie przeprowadzone testy potwierdziły, że środki te wykazują cechy charakterystyczne dla mefedronu.

Wczoraj, obu zatrzymanym śledczy przedstawili zarzuty posiadania substancji psychotropowych, zaś młodszemu z nich również zarzut kierowania samochodem pod ich wpływem.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.