Przekazanie samochodu dla OSP w Wojciechowicach

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowicach odbył się uroczysty apel z okazji przekazania do jednostki ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samochód MAN posiada zbiornik na wodę o pojemności 5000 l oraz autopompę o wydajności 3200 l/min, do działań może nim wyjechać 6 ratowników.

W uroczystości przekazania uczestniczyli między innymi:
– Piotr Uściński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii
– Zdzisław Sipiera – Poseł na sejm RP
– Dariusz Olszewski – Poseł na Sejm RP
– Michał Prószyński – Dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
– nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP
– st. bryg. Leszek Szcześniak – Komendant Powiatowy PSP w Piasecznie
– Piotr Kandyba – Radny sejmiku Wojewódzkiego
– Mateusz Baj – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria
– Samorządowcy z powiatu piaseczyńskiego

Po uroczystości przekazania pojazdu zaproszeni goście gratulowali pozyskania na wyposażenie jednostki ciężkiego samochodu ratowniczo gaśniczego oraz dziękowali za trud wnoszony w służbie w ochotniczej straży pożarnej. Podkreślili profesjonalizm, zarówno pod względem wyposażenia jak i wyszkolenia druhów działających w jednostkach ochotniczych straży pożarnych, którego są wzorem na skalę europejską.

Oddzielne słowa podziękowania dotyczyły zaangażowania w pomoc po wybuchu wojny na terytorium Ukrainy, gdzie druhowie przekazywali niezbędny sprzęt celem wsparcia ukraińskich strażaków ale pomagali również na dworcach czy przewożąc i kwaterując uchodźców .
Goście deklarowali również dalsze wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych życząc jednocześnie aby sprzęt i umiejętności wykorzystywane były głównie do ćwiczeń i szkoleń a jak najrzadziej w działaniach.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowicach w ramach podziękowania za wsparcie przy pozyskaniu samochodu oraz innych inwestycji w jednostce przekazali gościom pamiątkowe upominki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.