Przekroczył dozwoloną prędkość kierując bez uprawnień

Policjanci z płockiej drogówki zatrzymali 31-latka, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia do kierowania. Mieszkańcowi powiatu gostynińskiego grozi teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci z płockiej drogówki na jednej z ulic miasta namierzyli forda, który przekroczył prędkość o 17 km/h. Mundurowi zatrzymali osobówkę do kontroli drogowej. Policjanci po sprawdzeniu kierującego, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego ustalili, że nie powinien był wsiadać za kierownicę swojego auta.

Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało bowiem, że mężczyzna decyzją Starosty Płockiego ma zatrzymane uprawnienia do kierowania. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie bez uprawnień oraz przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.