Przewrócony TIR na S17

Kierowca ciężarowego mercedesa na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń po tym jak samochód, którym kierował przewrócił się na trasie S17 na wysokości Józefowa (gm. Górzno). Do zdarzenia doszło w wyniku najechania na przedmiot, który znajdował się na drodze ekspresowej. Okazało się, że było to koło, które odpadło z naczepy innego pojazdu ciężarowego, a jego kierowca pojechał dalej. Policjanci ruchu drogowego odnaleźli sprawcę zdarzenia w Gończycach.

Po godz. 1 dyżurny garwolińskiej komendy przyjął zgłoszenie, że na trasie S17 w Józefowie (gm. Górzno) na pasie w kierunku Lublina przewrócił się samochód ciężarowy. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego i patrole wspomagające. Z ustaleń policjantów wynikało, że mieszkaniec Rzeszowa kierujący ciężarowym mercedesem wraz z naczepą wjechał w leżące na jezdni koło i przewrócił się na bariery pomiędzy pasami ruchu. Na miejscu zdarzenia kierowcy udzielono pomocy medycznej. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci ruchu drogowego rozpoczęli wyjaśnianie w jakich okolicznościach koło znalazło się na drodze ekspresowej. Na stacji paliw w Gończycach, oddalonej o kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, policjanci zauważyli pojazd ciężarowy, w naczepie którego brakowało jednego koła. Funkcjonariusze dotarli do kierowcy i ustalili, że to on był sprawcą przewrócenia tira. Na mieszkańca powiatu tomaszowskiego nałożono mandat w wysokości 1500 zł i 12 punktów karnych.

Policjanci do czasu udrożnienia ruchu zabezpieczali miejsce zdarzenia.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.