Przyjechał coś zjeść. Był to jego ostatni posiłek na wolności

26-latek zgłodniał, więc postanowił pojechać coś zjeść. I nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie to, że mężczyzna był kompletnie pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na jaw wyszło również, że jest poszukiwany listem gończym i kolejne 49 dni swojego życia spędzi za murami aresztu!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Tego przepisu nie wziął jednak pod uwagę 26-latek, który postanowił udać się do lokalu w Starej Iwicznej, aby coś zjeść. Głód, zdominował najwyraźniej racjonalne myślenie, ponieważ mężczyzna za kierownicę swojego forda nie powinien w ogóle wsiadać. Nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ale też był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie!

Dodatkowo sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że 26-latek jest … poszukiwany listem gończym i na swoim koncie ma 1,5-miesięczną „odsiadkę”.

26-latek trafił do policyjnej celi, by po wytrzeźwieniu usłyszeć zarzuty, a później trafić za mury aresztu w którym spędzi dokładnie 49 dni.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na tego typu przypadki! Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców!

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.