Recydywista w rękach policjantów

Wielokrotnie notowany i poszukiwany przez organy ścigania, przebywał dwukrotnie w zakładzie karnym został zatrzymany przez policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna po tym jak skradł towar nie płacąc za niego chciał opuścić sklep. Wówczas doszło do szarpaniny pomiędzy nim, a pracownikami ochrony, w końcu mężczyzna użył gazu pieprzowego. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej działając w warunkach recydywy i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu po południu na warszawskiej Woli. Do sklepu wszedł mężczyzna, który przekroczył linię kas nie płacąc za towar. Zareagowali na to pracownicy ochrony. Wtedy mężczyzna, aby utrzymać się w posiadaniu maszynek do golenia, wyrywał się im i szarpał, licząc, że uda mu się uciec. W końcu użył gazu pieprzowego wobec ochroniarzy. Ci ujęli go i zaalarmowali Policję.

38-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna był wielokrotnie notowany i poszukiwany przez organy ścigania, przebywał dwukrotnie w zakładzie karnym. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej działając w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego. Za te przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.