Rzucił się z nożem na policjantów

Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali podczas interwencji w sklepie agresywnego mężczyznę, który rzucił się na nich z nożem. Na szczęście funkcjonariusze zdążyli się wycofać i nie odnieśli żadnych obrażeń. W piątek mężczyzna trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która nadzoruje czynności prowadzone w tym postępowaniu. Tam przedstawiono mu zarzuty za czynną napaść na policjantów i kradzież w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo sąd zastosował wobec 56-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W środę około 9.00 rano policyjny patrol z Targówka został skierowany na ulicę Głębocką, gdzie w jednym ze sklepów ujęto na kradzieży mężczyznę. Na miejscu mundurowi dowiedzieli się, że obsługa sklepu odizolowała agresywnego klienta w pokoju służbowym, a mężczyzna zabarykadował się w nim i je demoluje. Pracownicy ostrzegli, że posiada on nóż. Mundurowi próbowali uspokoić mężczyznę, wydawali mu polecenia do zachowania zgodnego z prawem. A gdy to nie poskutkowało, użyli środków przymusu bezpośredniego. Na miejscu interweniował dodatkowy patrol.

Gdy mundurowi ponownie otworzyli drzwi pomieszczenia, mężczyzna rzucił się na nich z nożem. Całe szczęście policjanci zdążyli się wycofać. Nie odnieśli żadnych obrażeń. W odpowiedniej chwili zadziałali dynamicznie i obezwładnili mężczyznę, a następnie udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej. Potem przekazali go załodze pogotowia. 56-latek w kajdankach trafił do szpitala, a następnie do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Tam został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Policjanci potwierdzili jego dane. Był to mieszkaniec Pragi Północ. Mężczyzna miał już wcześniej problemy z prawem, był wielokrotnie karany.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że w specjalnie przygotowanej do kradzieży torbie 56-latek chciał wynieść ze sklepu asortyment warty ponad 2200 złotych (elektronarzędzia, baterie, taśmy, wideodomofon). W piątek mundurowi doprowadzili go na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam usłyszał zarzuty za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji i kradzież w recydywie. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd wydał postanowienie o jego izolacji w areszcie śledczym na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z art. 223 § 1. „Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.