Rekordowy styczeń w historii lotniska Chopina

W pierwszym miesiącu 2024 roku Lotnisko Chopina odprawiło ponad 1,38 mln pasażerów. To najlepszy styczniowy wynik w całej historii lotniska. Rekordowa okazała się również liczba pasażerów czarterowych i tonaż obsłużonego cargo.

Lotnisko Chopina w pierwszym miesiącu 2024 roku obsłużyło dokładnie 1.380.831 podróżnych czyli o ponad 2 proc. więcej niż w najlepszym, jak do tej pory, styczniu 2020 roku. Był to wynik również o ponad 80 tys. wyższy od prognozowanych. Tym samym styczeń 2024 okazał się dla stołecznego portu rekordowym pod względem liczby odprawionych pasażerów w całej historii lotniska.

W styczniu br. rekordowa okazała się również liczba odprawionych podróżnych na rejsy czarterowe oraz tonaż obsłużonego cargo. Pasażerów wybierających loty czarterowe było blisko 147 tys. Waga ładunków wyniosła natomiast 8.251 ton i była wyższa o blisko 105 ton w odniesieniu do rekordowego stycznia 2020.

W pierwszym miesiącu roku stołeczny port odprawił 873 tys. podróżnych w ruchu Schengen i 507 tys. w ruchu Non-Schengen. Do pięciu najpopularniejszych kierunków wybieranych przez pasażerów Lotniska Chopina w styczniu należały: Londyn, Paryż, Dubaj, Frankfurt i Amsterdam.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.